Banner
Neden İş Güvenliği?


İş Güvenliği Uzmanı - İstanbul

İş sağlığı ve güvenliği, sanayinin gelişmesiyle birlikte çok daha önemli bir hale gelmiş ve yasal zorunluluk olmuştur. Çalışan işçilerin iş güvenliği, işveren tarafından sağlanmalıdır. Bunun için öncelikle iş güvenliği firmaları ile iletişime geçilip bir iş güvenliği uzmanı tarafından risk analizi yapılarak gereksinimler tespit edilir. Daha sonra gerekli tedbirler alınarak iş güvenliği eğitimi verilir.
 
İş Güvenliği Cezaları: Toplam 59 Milyon TL Ceza

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Kurulu Başkanı Mehmet Tezel tarafından yapılan açıklamaya göre, 2013 Mayıs ayına kadar 6.975 iş yeri denetlenmiş olup bunların içinden 20 iş yerine idari kapatma ve durdurma kararı verilmiştir. Ayrıca 2012 verilerine göre 38 bin müfettişin görev yaptığı ve 2 milyon işçiye ulaşıldığını belirten Tezel yapılan bu teftişler sırasında 59 milyon para cezasının yanında 568 iş yerine kapatma cezası verildiğinide sözlerine ekledi.
 
İş Güvenliği Risk Analizi Yaptırın

Kadıköy İş Güvenliği olarak firmaların 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunca zorunlu olan risk analizlerini yaparak, firmanızın mevzuat, iş sağlığı ve güvenliği yönünden eksikliklerini belirlemekteyiz. Bu eksikliklerin giderilmesi için danışmanlık hizmetimizde risk analizi raporumuzun tesliminden sonra devam etmektedir. Ayrıca risk analizi yaptırmama cezası 3.000 TL olarak belirlenmiş ve uygunsuzluğun tekrar ettiği her ay içinde 4.500 TL olarak 6331 sayılı yasada belirtilmiştir. Bütün iş yerlerinin risk analizlerini en kısa zamanda yaptırmaları gerekmektedir.
 
İş Güvenliği Firmaları İstanbul

Kadıköy İş Güvenliği olarak firmamız İstanbul'da iş güvenliği danışmanlığı ve iş güvenliği eğitimi hizmetleri vermektedir. İş güvenliği danışmanlığı, uzman kişilerce yürütülmelidir. Çalıştığınız iş güvenliği firması uzman, eğitimli ve profesyonel bir kadroya sahip olmalıdır.

İş Güvenliği Cezalarnı Görmek için Tıklayın

 
 
Pro WEB